Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

MILCZĄCA RYBKA: PRAWYKONANIE MIKROOPERY DLA DZIECI

Zapraszamy na prawykonanie mikro-opery dla dzieci Milcząca Rybka. Libretto napisała Małgorzata Kołcz, a muzykę skomponował Jarosław Siwiński.

Przedstawienie reżyseruje Grzegorz Ociepka, a wystąpią:

Aleksandra Świderek – sopran [Mama]
Piotr Pieron – bas [Tata]
Michał Górczyński – klarnety [Synek Stefuś]
Michał Styczyński – altówka [Gadający Kot]
Dagny Baczyńska-Kissas – syntezator, pantomima / taniec [Milcząca Rybka]
Małgorzata Kołcz – kontrabas

Przedstawienie zostanie wykonane dwukrotnie w ramach Małej Warszawskiej Jesieni 18 września o godz. 11:00 i 16:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Zapraszamy!


Streszczenie:

Pod drzwiami łazienki trwają negocjacje. Mama i Tato próbują nakłonić zamkniętego w niej Synka Stefka, aby otworzył drzwi. Przed nimi bardzo ważne wieczorne wyjście do opery, w której pracują, a Synek oraz ich Gadający Kot nie mają zamiaru iść. Są tam niemal codziennie, bo rodzice zabierają ich na wszystko co się da, zapominając o zwyczajnym, wolnym czasie np. w domu.

Czarę goryczy przelała informacja o „strasznym” tytule sztuki, straszącym maluchy, dlatego Stefek zamknął się w łazience, a Kot ukrył się w pokoju. Niestety wyjaśnienia rodziców nie pomagają.

Nagle gaśnie światło. W tej sytuacji trudno przygotować się do wyjścia… To kolejna przeszkoda tego wieczoru, ale też chwila na kilka refleksji: może rzeczywiście nadmiernie eksploatujemy najmłodszych? Może faktycznie nasza praca i nasze zainteresowania za bardzo wchodzą w życie rodziny? Może warto przypomnieć sobie o tym jak wszyscy potrzebujemy kilku chwil zwykłego, wspólnego, wolnego czasu – bez codziennej gonitwy i słów „musimy”, „trzeba” itp.?

Milcząca Rybka jest komentatorem zmagań bohaterów w tym wyścigu z czasem, ich dyskusji i rozważań.

Wrzesień 18 2016

Miejsce

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

ul. Jazdów 2
Warszawa, mazowieckie 00-467 Polska

+ Google Map

Visit Venue Website

Harmonogram

  • godz. 11:00
  • godz. 16:00
  •  

Organizator

Festiwal Mała Warszawska Jesień
Strona internetowa: Odwiedź stronę organizatora
Skip to content