Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Muzyka współczesna nie gryzie z Alicją Gronau

Z radością zapraszamy w najbliższy wtorek 10 listopada o godz. 18:00 na spotkanie z nietuzinkową kompozytorką Alicją Gronau – drugą bohaterką tegorocznych filmów, które Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej realizuje w ramach projektu „Muzyka współczesna nie gryzie”.
 
Rozmowę poprowadzi inicjatorka cyklu – kontrabasistka, promotorka muzyki współczesnej Małgorzata Kołcz.
Ze względu na bieżącą sytuację pandemiczną, w tym roku nasze spotkania z twórcami muzyki współczesnej odbywają się w formie transmisji online na naszej stronie www.ptmw.art.pl oraz na FB https://www.facebook.com/ptmw1923/live_videos/.
 
Chcemy zaprosić Państwa do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Mogą Państwo zadać własne pytania naszemu gościowi! Wystarczy przesłać je z zawartym tytułem MWNG 2020 do wtorku 10.11 do godz. 15:00 na adres 👉 ptmw@epistola.pl.
 
Zapraszamy!
 
***
 
Alicja Gronau – kompozytorka, teoretyk muzyki i pedagog
 
Absolwentka i profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Gościnny wykładowca: Iasi University of Arts (Rumunia), International Theatre Instytut (Monachium, Niemcy), Conservatorio Superior de Música „Manuel Castillo” (Sevilla, Hiszpania), Universidad de Chile (Santiago de Chile), Instituto de Música, Pontificia Universidad Católica de Valparaíso (Chile), Odeskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. A. W. Nieżdanowej (Ukraina), Narodowej Akademii Kadr Kierowniczych Kultury (Kijów, Ukraina).
 
Od 2002 członek Kapituły Nagrody Przemysłu Fonograficznego „Fryderyk”. W latach 2009-2015 sekretarz generalny Związku Kompozytorów Polskich, obecnie w prezydium ZKP.
 
Jej utwory wykonywane były w kraju i za granicą (Europa, obie Ameryki). Posiada w dorobku fonograficznym 13 płyt CD i 1 DVD: dwie uzyskały nominację do Nagrody Przemysłu Fonograficznego „Fryderyk” (2001), inna otrzymała tę nagrodę (2012).
 
Jest laureatką wielu nagród kompozytorskich polskich i zagranicznych. Autorka ponad 100 utworów: 17 orkiestrowych, 42 kameralnych, 20 solowych oraz 10 wokalnych, 13 wokalno-instrumentalnych, 15 multimedialnych oraz opery (nagrodzonej w międzynarodowym konkursie i wystawionej w Szczecinie w sezonie 2002/2003).
 
Jako teoretyk muzyki posiada w dorobku ponad 50 publikacji (w tym 3 książek) i 60 referatów, poświęconych zagadnieniom kreatywnego nauczania, analizie muzyczno-ruchowej, technice kompozytorskiej i muzyce współczesnej.
 
* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
 
***
 
Koncepcja i prowadzenie rozmowy: Małgorzata Kołcz
Rejestracja audiowizualna: Rec Audio
Scenariusz i montaż: Jarosław Siwiński
Produkcja: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Finansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury
Partner: Związek Kompozytorów Polskich
Współpraca: Rec Audio, Agencja Muzyczna Art Deco Group
Patronat medialny: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, portal Presto. Muzyka Film Sztuka
 
Listopad 10 2020

Miejsce

Online

mazowieckie

Telefon:

790395228

Visit Venue Website

Organizator

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Strona internetowa: Odwiedź stronę organizatora
Skip to content