Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nie bój się improwizować – koncert online Siwiński-Ociepka [6]

W sobotę 10 października o godz. 13:30 odbędzie się transmisja ONLINE szóstego koncertu podsumowującego nasze internetowe warsztaty dla młodych muzyków „Nie bój się improwizować!”.
 
Tym razem przedstawimy Państwu efekty pracy z uczestnikami zajęć, które prowadzili: kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz aktor i reżyser sztuk dla dzieci Grzegorz Ociepka.
 
Podczas warsztatów młodzi muzycy poznawali różne techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania, w tym również elementy improwizacji aktorskiej.
Z uwagą obserwowaliśmy ich pracę i jesteśmy pełni podziwu dla wytrwałości oraz chęci doskonalenia.
 
Teraz wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo ze swoimi mentorami i podczas koncertu, który odbędzie się w formie warsztatów, będą wspólnie muzykować.
 
Zapraszamy do obejrzenia koncertu na stronach www.artdecogroup.eu oraz www.facebook.com/adgagencja
 
Transmitować koncert będziemy z warszawskiego Quality Studio – recording and sound production, przy współpracy z Rec Audio.
 
Serdecznie polecamy!

* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

—————–

➡ SZCZEGÓŁY PRZEDSIĘWZIĘCIA ⬅

Internetowe warsztaty „Nie bój się improwizować!” są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci z całej Polski uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne.

Zajęcia prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku.

Warsztaty łączą wiele elementów. Prowadzący rozmawiają z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Prowadzą ćwiczenia i zabawy, które pomagają dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Pokazują również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu.

Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

☎ Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: warsztaty@artdecogroup.eu

* Warsztaty i koncerty są rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Organizator
Agencja Muzyczna Art Deco Group

Współfinansowanie
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury

Partner
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współpraca

Patroni medialni
POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej oraz portale Presto. Muzyka Film Sztuka i cameralmusic.pl

 

październik 10 2020

Venue

Online

mazowieckie

Phone:

790395228

Visit Venue Website

Organizator

ART DECO GROUP
Phone: +48 790 395 228
Email:
Website: Visit Organizer Website
Skip to content