MUZYCZNE PEJZAŻE CZESŁAWA MIŁOSZA

NASZ HIT 2011 ROKU:


SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE TEL: +48 790 395 228
***
MUZYCZNE PEJZAŻE CZESŁAWA MIŁOSZA
NIEDZIELA 26 CZERWCA 2011 R.
GODZ. 17:30 – IMPREZA TOWARZYSZĄCA
GODZ. 19:00 – KONCERT PRAWYKONAŃ
STUDIO KONCERTOWE POLSKIEGO RADIA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO
WARSZAWA, UL. Z. MODZELEWSKIEGO 59
W przeddzień obchodów 100. urodzin Czesława Miłosza 26 czerwca br. o godz. 19:00 w warszawskim Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego odbył się nadzwyczajny koncert MUZYCZNE PEJZAŻE CZESŁAWA MIŁOSZA.
Zabrzmiały najnowsze pieśni na baryton i orkiestrę kameralną, które opierają się na wierszach poety: „W Warszawie”, „Bieg”, „Obłoki” i „Annalena” oraz kompozycje instrumentalne inspirowane życiem i twórczością noblisty.
Jubileuszowe kompozycje stworzyli: Romuald Twardowski, Joanna Bruzdowicz, Marek Żebrowski, Ryszard Osada, Jarosław Siwiński i Barbara Kaszuba. Należą oni do różnych generacji i reprezentują różne nurty w polskiej muzyce współczesnej: od neoklasycyzmu, poprzez sonoryzm, do neotonalności i muzyki repetytywnej. Szerokie spektrum stylistyczne i wielość postaw twórczych to jedna z głównych idei, jakie przyświecały organizatorom koncertu.
Wykonawcami byli: baryton Jarosław Bręk i orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kosa-Nowickiego. Fragmenty poezji i prozy Czesława Miłosza przedstawił aktor Grzegorz Damięcki.
O godz. 17:30 w kawiarence Studia odbyła się impreza towarzysząca, czyli panelowe spotkanie publiczności z twórcami utworów. Była to świetna okazja, aby poznać tajniki inspiracji kompozytorskiej, wpływ jaki poezja Czesława Miłosza wywiera na artystów, a także elementy warsztatu twórczego współczesnych kompozytorów.
Koncert był retransmitowany przez Program Drugi Polskiego Radia w dniu 100. rocznicy urodzin Czesława Miłosza – we czwartek 30 czerwca br. o godz. 19:00.
MUZYCZNE PEJZAŻE CZESŁAWA MIŁOSZA w jubileuszowym 2011 roku były jedynym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce, dedykowanym Czesławowi Miłoszowi, z polską muzyką współczesną skomponowaną na orkiestrę kameralną.
Pomysłodawca i koordynator artystyczny wydarzenia – Małgorzata Kołcz.
KOMPOZYTORZY I WYKONAWCY:
Skip to content