Warsztaty dla muzykujących dzieci „Nie bój się improwizować!”
Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci z całej Polski, uczących się gry na dowolnych instrumentach w szkołach muzycznych lub w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne.
Każdy cykl obejmuje prowadzone ONLINE 4 zajęcia (po ok. 45 min.) i 1 koncert (ok. 40 min.) prezentujący efekty pracy z uczestnikami, który odbędzie się w formie stacjonarnej we wrześniu br. w Warszawie.
Warsztaty w ramach projektu „Nie bój się improwizować!” prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku.
Są to: Krzesimir Dębski, Iza Kowalewska, Helena Matuszewska, Jarosław Siwiński, Grzegorz Ociepka oraz Trillingen Duo: Iwona Jędruch i Małgorzata Kołcz
Krzesimir Dębski Jarosław Siwiński Iza Kowalewska Helena Matuszewska Grzegorz Ociepka Trillingen Duo
Podczas warsztatów będziemy rozmawiać z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami.
Poprowadzimy też ćwiczenia i zabawy, które pomogą dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę.
Pokażemy również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu, dlatego podczas zajęć będą również ćwiczenia słuchowe.
Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci będą uczestniczyć w zajęciach ze swoimi instrumentami i będą czynnie improwizowały pod kierownictwem prowadzących.
Zajęcia będą odbywały się online i będą otwarte tylko dla uczestników i ich opiekunów. Koncert podsumowujący pracę uczestników warsztatów odbędzie się we wrześniu br. w Warszawie i będzie transmitowany na naszym profilu FB i na naszej stronie internetowej*.
UWAGA: Grupa warsztatowa będzie liczyć maksymalnie 5 uczestników. W przypadku kiedy nie zbierze się grupa, nabór zostanie powtórzony w kolejnym terminie.
Szczegóły znajdą Państwo w zapowiedziach poszczególnych kursów.
☎ Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: warsztaty@artdecogroup.eu
* Warsztaty i koncerty będą rejestrowane w celach dokumentacyjnych.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.
Organizator: Art Deco Group
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury
Partner: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Patroni medialni: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej oraz portale Presto. Muzyka Film Sztuka, cameralmusic.pl








