KATHERINE DEJONGH


Katherine DeJongh

Katherine DeJongh – flet

Prowadzi wszechstronną działalność artystyczną. Występuje jako solistka, kameralistka, muzyk orkiestrowy a także pracuje jako pedagog. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Europie, jak również w Korei i na Bliskim Wschodzie. Katherine DeJongh koncertowała wspólnie z takimi zespołami jak: Polish National Chmber Orchestra, ProMusica Chamber Orchestra of Columbus, Bialystok State Symphony Orchestra, National Repertory Orchestra, Olsztyn State Symphony, Shenandoah Symphony, Morphing Vienna Chamber Orchestra (XIV Festiwal Kompozytorów Polskich pod patronatem Henryka Góreckiego), Canton Symphony and Wooster Symphony.

Wystąpiła z recitalami w Stanach Zjednoczonych w takich przedstawieniach jak Dama Myra Hess w New York Library for the Performing Arts w Lincoln Center, w Cleveland Museum of Art oraz w Stan Hywet. Katherine DeJongh prowadziła warsztaty oraz występowała także m.in. w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, w Cairo Conservatory w Egipcie oraz w Taegu Conservatory w Korei.

Brała udział w festiwalach takich jak: National Repertory Orchestra, Music Academy of the West (gdzie wystąpiła się jako solistka z towarzyszeniem orkiestry) oraz Aspen Music Festiwal. Katherine DeJongh koncertowała u boku różnych artystów takich jak: Henry Mancini, Dave Brubeck, Tan Dun, Paquito D’Rivera (gościnnie w wykonaniu jego Koncertu na flet, sekcje perkusyjną i orkiestrę), David Sanborn, Bela Fleck, Regina Carter, Eileen Ivers oraz Word Saxophone Quartet. Miała zaszczyt wystąpić przed PapieŜem Janem Pawłem II w Boulder, w Colorado, podczas Jego wizyty w Stanach Zjednoczonych.

Nagrania Katherine DeJongh obejmują m.in. płytę dla wytwórni Centaur Records zatytułowaną „Twentieth Century Works for Flute and Orchestra”; płytę dla wytwórni Koch International zawierającą utwór „Concerto No. 1 for Flute and Orchestra” skomponowany przez Krzesimira Dębskiego; „Chindee” prezentującą muzykę kameralną na flet i harfę; nagrała także kilka płyt, na których wystąpiła jako członek ProMusica Chamber Orchestra of Columbs, włączając utwór „Tell my Fortune” Michaela Daugherty’ego, w którym wystąpiła w części na flet i flet altowy z orkiestrą, i nagrania podwójnego koncertu na flet i skrzypce „Shangshui”, którego autorem jest Yenn Chwen.

Katherine DeJongh mieszka w Cleveland, w Stanie Ohio. Jest Pierwszą Flecistką w Canton Symphony oraz w ProMusica Chamber Orchestra of Columbs, jest także członkiem Cleveland Pops Orchestra. Pracuje w Cleveland Institute of Music jako Przewodnicząca Orkiestry Dętej Wydziału Przygotowawczego, jak również jako profesorem fletu w Case Western Reserve University. Pracuje także na wydziale w Interlochen Arts Camp.

Obecnie występuje z: Baltimore Symphony, Mailwaukee Symphony, Buffalo Philharmonic, Toledo Symphony, Akron Symphony, Youngstown Symphony, Erie Philharmonic, Wheeling Symphony oraz w sekcji fletów w Cleveland Orchestra i w North Carolina Symphony. Katherine DeJongh otrzymała tytuł magistra muzyki w Cleveland Institute of Music, stopień naukowy na uniwersytecie w Illinois oraz wzięła udział w Interlochen Arts Academy. Kształciła się pod okiem takich mistrzów jak Jeffrey Khaner, Tim Day oraz Mary Kay Fink.

Katherine DeJongh 1

Katherine DeJongh 2

KONTAKT

TEL. NR 790 395 228 ORAZ BIURO @ ARTDECOGROUP.EU