Co słychać w muzyce?

20 lutego br. ruszają warsztaty dla najmłodszych dzieci (3-6 lat) pt. „Co słychać w muzyce?”. Zajęcia są autorskim projektem kontrabasistki Małgorzaty Kołcz i będą odbywać się od lutego do czerwca br. w Centrum Kultury Wilanów, Klubie „W Trakcie” oraz w wybranych warszawskich przedszkolach.

Podczas warsztatów, łączących muzykę z zabawą, rysunkiem i ruchem,  dzieci będą uczyć się aktywnego słuchania muzyki, podobnie jak to jest w przypadku odbioru np. malarstwa. Głównym atutem warsztatów będzie zawartość merytoryczna oraz regularność. Dzięki nim, będzie można zbudować trwalsze fundamenty do odbioru i lepszego zrozumienia muzyki.

Zajęcia będą bezpłatne, a zostaną zrealizowane dzięki stypendium artystycznego Małgorzaty Kołcz w dziedzinie animacja i edukacja kulturalna ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt odbędzie się we współpracy z Art Deco Group, Centrum Kultury Wilanów i Klubem „W Trakcie”. Patronami medialnymi są: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMICmagazyn muzyczny PRESTO i gazeta Wiadomości Sąsiedzkie oraz portale EdukacjaMuzyczna.org, Cameralmusic.pl, CowWilanowie.pl.

Wszelkie informacje pod adresem e-mail: warsztaty@artdecogroup.eu oraz na naszej stronie w zakładkach warsztatowych w Centrum Kultury Wilanów oraz w Klubie „W Trakcie”.

Serdecznie zapraszamy!


[proj. graf. Izabela Kobylańska]
Skip to content