GRZEGORZ OCIEPKA

Grzegorz Ociepka – aktor i reżyser teatralny

W latach 1982–2012 pracował m.in. w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, Teatrze Guliwer w Warszawie i Teatrze Animacji w Poznaniu. Od 1991 roku prowadzi także własny teatr realizujący spektakle impresaryjne.

Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach. Wyreżyserował kilka spektakli dla dzieci i młodzieży, między innymi Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, Bajkę o szczęściu Izabeli Degórskiej czy Tymoteusza Rymcimcima Jana Wilkowskiego.

Jest również autorem scenariuszy oraz tekstów spektakli dziecięcych i młodzieżowych, na przykład Recepty na odwagę, Witaminowej przygody czy O złotym dzwonku Świętego Mikołaja. Zagrał w telewizyjnej realizacji spektaklu Pierścień i róża Wiliama Makepeace’a Thackeraya.

Grzegorz Ociepka bierze także udział w projektach muzycznych. To między innymi Wariacje i odmieńce Jarosława Siwińskiego, Upiór w orkiestrze Marcina Sompolińskiego czy też koncerty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka z wykonaniem Przewodnika po orkiestrze Benjamina Brittena.

Prowadzi także zajęcia warsztatowe dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i instruktorów teatralnych. Organizuje je samodzielnie i we współpracy m.in. z Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej, poznańskim Centrum Sztuki Dziecka i Biblioteką Wojewódzką w Poznaniu.

Uczestniczy jako juror w komisjach artystycznych konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych wszystkich szczebli.

KONTAKT

TEL. NR 790 395 228 ORAZ BIURO @ ARTDECOGROUP.EU