DOLNOŚLĄSKIE WARSZTATY IMPROWIZACJI DLA DZIECI OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Z radością informujemy, że od września do listopada na terenie Ziemi Kłodzkiej będą odbywać się Dolnośląskie warsztaty improwizacji dla dzieci OPOWIEDZ MI BAJKĘ dla dzieci w wieku 3-5 lat oraz dla dzieci w wieku 6-8 lat wraz z ich opiekunami.

Główną ideą projektu jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Dzieci podczas zajęć będą tworzyć własne opowiadania na podstawie wybranych przez nas ilustracji z książek graficznych, które następnie będą muzycznie zilustrowane przez muzycznych gości.

Warsztaty pomogą w odkrywaniu przez dzieci świata muzyki współczesnej oraz instrumentów i uwrażliwią je na różne aspekty muzyki oraz otoczenia dźwiękowego w nowatorskiej, atrakcyjnej formie, pod kierunkiem profesjonalnych artystów i wykonawców. Wśród prowadzących warsztaty będą m.in. Justyna Stępień (sopran), Iwona Jędruch (gongi, misy dźwiękowe, skrzypce), Małgorzata Kołcz (kontrabasistka), Jarosław Siwiński (kompozytor, pianista), Michał Górczyński (klarnecista i kompozytor), Grzegorz Ociepka (aktor i reżyser teatru dla dzieci) i in.

Tegoroczne cykle będą realizowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Partnerami i gospodarzami warsztatów będą: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu. Udział w warsztatach będzie bezpłatny.

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rejestracja pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem: warsztaty@artdecogroup.eu.

Szczegóły dotyczące poszczególnych zajęć znajdują się w naszym kalendarzu wydarzeń.

Zapraszamy!


Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Partnerzy: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu
Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit
Patroni medialni: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, Mój Przedszkolak, Wychowanie w Przedszkolu, Magazyn Presto, Telewizja Sudecka, tygodnik Euroregio Glacensis, cameralmusic.pl, Edukacja Muzyczna, Express-Miejski.pl
Opieka medialna: TVP Wrocław
Kurator projektu: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński
Skip to content