Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nie bój się improwizować – koncert online Dębski/Siwiński [1]

W sobotę 19 września o godz. 14:30 odbędzie się transmisja ONLINE pierwszego koncertu podsumowującego pracę kompozytorów i improwizatorów Krzesimira Dębskiego i Jarosława Siwińskiego z młodymi muzykami, którzy uczestniczyli w naszych internetowych warsztatach „Nie bój się improwizować!”.

Podczas zajęć uczestnicy z różnych stron Polski poznawali wybrane techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania. Z uwagą obserwowaliśmy ich pracę i jesteśmy pełni podziwu dla wytrwałości i chęci doskonalenia tych młodych muzyków!

Teraz wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo ze swoimi mentorami i podczas koncertu, który odbędzie się w formie warsztatów, będą mieli okazję do wspólnego muzykowania.

Z radością pokażemy Państwu efekty tej współpracy.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach www.artdecogroup.eu oraz www.facebook.com/adgagencja

Transmitować koncert będziemy z warszawskiego Quality Studio – recording and sound production, przy współpracy z Rec Audio.
Serdecznie polecamy!

* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

—————–

➡ SZCZEGÓŁY PRZEDSIĘWZIĘCIA ⬅

Internetowe warsztaty „Nie bój się improwizować!” są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci z całej Polski uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne.

Zajęcia prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku.

Warsztaty łączą wiele elementów. Prowadzący rozmawiają z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Prowadzą ćwiczenia i zabawy, które pomagają dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Pokazują również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu.

Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

☎ Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: warsztaty@artdecogroup.eu

* Warsztaty i koncerty są rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Organizator
Agencja Muzyczna Art Deco Group

Współfinansowanie
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury

Partner
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współpraca

Patroni medialni
POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej oraz portale Presto. Muzyka Film Sztuka i cameralmusic.pl

 

Nie bój się improwizować – pierwszy koncert na zakończenie warsztatów

Warsztaty "Nie bój się improwizować!", które prowadzili kompozytorzy oraz improwizatorzy Krzesimir Dębski i Jarosław Siwiński dobiegły końca. W naszych internetowych zajęciach wzięli młodzi muzycy z różnych stron Polski, którzy pod kierunkiem mentorów rozwijali swoją kreatywność i nieszablonowe myślenie o muzyce. Jesteśmy pełni podziwu dla ich zapału i zaangażowania.Dzisiaj z wielką radością zapraszamy Państwa w sobotę 19 września o godz. 14:30 na transmisję koncertu z warszawskiego Quality Studio – recording and sound production który pokaże efekty ich współpracy. Wystąpią: Krzesimir Dębski (skrzypce, fortepian), Jarosław Siwiński (syntezator) oraz uczestnicy warsztatów z grupy 1. Linki transmisji będą dostępne wkrótce na stronach www.artdecogroup.eu oraz Agencja Muzyczna Art Deco GroupPolecamy!* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.#warsztaty #nbsi #niebójsięimprowizować #dladzieciMałgorzata Kołcz

Opublikowany przez Agencja Muzyczna Art Deco Group Poniedziałek, 14 września 2020

 

Wrzesień 19 2020

Miejsce

Online

mazowieckie

Telefon:

790395228

Visit Venue Website

Organizator

ART DECO GROUP
Telefon: +48 790 395 228
Email:
Strona internetowa: Odwiedź stronę organizatora
Skip to content