Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Ursynów – Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”

W sobotę 14 grudnia o godz. 10:00 zapraszamy na kolejne zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie muzyków i książek.

Organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a będzie nas gościło Miejsce Aktywności Lokalnej (ul. Kłobucka 14, Warszawa).

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 8 lat, którym aktywnie będą towarzyszyć ich opiekunowie.

Muzycznym gościem warsztatów będzie flecistka Karina Kusior (finalistka konkursu Młody Muzyk Roku 2014) oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński. Tym razem zajęcia poprowadzi kontrabasistka Małgorzata Kołcz.

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.

Zajęcia cyklu prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą*.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć pod numerem telefonu 790 395 228 oraz e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt współfinansuje Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy.

* Zajęcia będą rejestrowane (foto i wideo) do celów promocyjnych oraz dokumentacyjnych.

** 13 grudnia o godz. 10:00 i 11:30 odbędą się warsztaty dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych, które poprowadzą: Bartosz Kołsut (akordeon), Jarosław Siwiński (syntezator) i Małgorzata Kołcz (kontrabas). Informacje i zapisy: MAL Kłobucka 14.

__________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy / Urząd Dzielnicy Ursynów

Partnerzy: MAL Kłobucka 14 i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Współpraca: Agencja Muzyczna Art Deco Group

Kurator warsztatów: Małgorzata Kołcz

 

grudzień 14 2019

Details

Date: 14 grudnia 2019
Time: 10:00 - 11:30
Wydarzenie Categories: ,
Wydarzenie Tags:, , , , , , ,
Website: Visit Event Website

Venue

Miejsce Aktywności Lokalnej

ul. Kłobucka 14
Warszawa, mazowieckie Polska

+ Google Map

Organizator

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Website: Visit Organizer Website
Skip to content