Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nowa Ruda – warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mu bajkę” 2019

Z przyjemnością zapraszamy na zajęcia dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków i niezwykłych książek.

Najbliższe warsztaty odbędą się 28 września br. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a ich gospodarzem w tym roku na Dolnym Śląsku jest Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie.

Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 oraz 6-8 lat. Podczas zajęć uczestnikom aktywnie towarzyszą im ich opiekunowie.

godz. 10:00-11:30 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00-13:30 – dzieci w wieku 6-8 lat

Muzycznym gościem warsztatów będzie zespół Trillingen Duo, który tworzą: multiinstrumentalistka Iwona Jędruch i kontrabasistka Małgorzata Kołcz. Przygodę przez improwizacje wspólnie z artystkami poprowadzi kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.

Zajęcia cyklu prowadzą muzycy różnych specjalności. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Prócz zabaw z improwizacjami i książkami, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach.

Zajęcia trwają 90 minut z krótką przerwą*.

Udział w warsztatach jest bezpłatny – liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć pod numerem telefonu 790 395 228 oraz e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu „Kultura dostępna”.

* Zajęcia będą rejestrowane (foto i wideo) do celów promocyjnych oraz dokumentacyjnych.

__________

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Partnerzy: Fundacja PZU, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Współpraca: Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie oraz Agencja Muzyczna Art Deco Group

Patroni medialni: magazyn Presto Junior, POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej, cameralmusic.pl i CzasDzieci.pl.

wrzesień 28 2019

Venue

Miejski Ośrodek Kultury

ul. Strzelecka 2A
Nowa Ruda, dolnośląskie Polska

+ Google Map

Visit Venue Website

Organizator

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Website: Visit Organizer Website
Skip to content