„Folk&Roll” w wykonaniu zespołu Zagan Acoustic

POLECAMY:

 

 

Koncert z utworami polskich kompozytorów, pochodzącymi z płyty „Folk&Roll” w wykonaniu zespołu Zagan Acoustic

 

Jak bardzo ciekawe mogą okazać się inspiracje muzyką folkową? Czy swoistego rodzaju muzyczna „Cepelia” może być absorbująca? Odpowiedzią na te pytania jest z pewnością płyta „Folk&Roll” kwartetu Zagan Acoustic. Siedmiu polskich kompozytorów stworzyło z myślą o zespole szereg wyjątkowych kompozycji. Zaczynem do ich powstania była muzyka ludowa z różnych regionów Polski a nawet świata. Ważnym impulsem do powstania tego krążka była również przypadająca w 2014 roku dwusetna rocznica urodzin Oskara Kolberga – wybitnego polskiego etnografa i folklorysty.

Program koncertu:

  • Anna Maria Huszcza – nagaZ
  • Krzesimir Dębski – Bojan Duke of Dignac
  • Krzysztof Kubala – Kujawiak
  • Artur Guza – Miasteczko
  • Hora – melodia z Izraela [arr. Krzysztof Kubala]
  • Radosław Kujawa – Bagas
  • Krzesimir Dębski – Country in E [arr. Joachim Łuczak]
  • Maciej Zimka – Highland Roll
  • Piotr Słopecki – Taniec życia

Czas trwania z prowadzeniem koncertu ok. 70 minut.

Wykonawcy:

Kwartet Zagan Acoustic tworzą czterej wykształceni klasycznie nietuzinkowi instrumentaliści. Każdy z muzyków wnosi do zespołu swoje indywidualne spojrzenie, wpływające ostatecznie na brzmienie całego kwartetu. Grupa powstała w 2006 roku w Akademii Muzycznej w Gdańsku z inicjatywy Joachima Łuczaka i Pawła Zagańczyka – od którego nazwiska pochodzi nazwa grupy. W repertuarze muzyków znajdują się głównie autorskie kompozycje. Zarejestrowane zostały One na debiutanckiej płycie zatytułowanej „3:1”. Album nagrany został z pierwszym klarnecistą zespołu – przedwcześnie zmarłym Jakubem Kubalą.

Zagan Acoustic jest doskonale znany melomanom na Wybrzeżu. Na zaproszenie zagranicznych instytucji kulturalnych koncertowali na Litwie, Słowacji, Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Twórczość zespołu prezentowana była kilkakrotnie w audycjach radiowych i telewizyjnych m.in. TVP Gdańsk, Program 2 Polskiego Radia, Polskie Radio RDC, Radio Gdańsk, Radio Głos, Radio Niepokalanów. Wybitny twórca teledysków muzycznych Yach Paszkiewicz wykorzystał kompozycje Zagan Acoustic do swoich realizacji filmowych. Zaaranżowane zostały one również na orkiestrę kameralną. Muzycy występowali wówczas w roli solistów z Polską Filharmonią Kameralną pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego.

Skład instrumentalny: akordeon, klarnet, skrzypce i kontrabas.

 

INFORMACJA ORAZ REZERWACJA TERMINÓW POD NR TEL. 790 395 228

Skip to content