Muzyka Współczesna Nie Gryzie – Jerzy Kornowicz


Serdecznie zapraszamy na finał rozmów o muzyce współczesnej w najbliższą niedzielę 27 kwietnia br. o godz. 18:00 do Muzeum Historycznego m.st. Warszawy. Gościem ostatniego spotkania trzeciej seriicyklu „Muzyka współczesna nie gryzie” będzie kompozytor Jerzy Kornowicz.

Studiował kompozycję u Tadeusza Bairda, Mariana Borkowskiego i Louisa Andriessena. Pisze utwory na zamówienie festiwali, instytucji oraz znakomitych wykonawców z Polski i z zagranicy, m.in.: Radia BBC, festiwalu „Warszawska Jesień” i Filharmonii Praskiej. Jego kompozycje wydają m.in.: BBC Music, Signum Classic i Acte Préalable.
Jerzy Kornowicz jest również założycielem grupy wykonującej muzykę intuitywną „Kawalerowie błotni” i organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych. Jako prezes Związku Kompozytorów Polskich i ruchu Kreatywna Polska od lat aktywnie działa na rzecz polskiej kultury.
Spotkanie jak zawsze będzie niezwykle interesujące, ponieważ niektóre wątki rozmowy to: wyzwania i paradoksy, jakie niesie ze sobą zawód kompozytora; refleksja nad miejscem, jakie zajmuje się w świecie, która uwzględnia nowe „miejsca”, powstające dzięki własnym utworom oraz refleksja nad dążeniem do oryginalności, które może przerodzić się w kopiowanie innych „oryginałów”…

Wszystkie spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, dalekie od formy akademickich wykładów, bogato ilustrowane muzyką, fotografiami i wideo, odbywają się w niedzielne popołudnia od 16 marca do 27 kwietnia o godz. 18:00 w odrestaurowanych piwnicach Muzeum Historycznym m.st. Warszawy (Rynek Starego Miasta 28-42). Moderatorem rozmów jest Małgorzata Kołcz – kontrabasistka i organizator wydarzeń kulturalnych.

INFORMACJE POD NR TEL. 790 395 228790 395 228 ORAZ NA WWW.PTMW.ART.PL


Wstęp wolny


Organizator: 
Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Mecenat: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Współpraca: Art Deco Group, Muzeum Historyczne m.st. Warszawy

Patroni medialni: Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, TVP Warszawa, Presto, Wawcity.pl, MEAKULTURA

——-

Cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” ma na celu propagowanie muzyki współczesnej i jej twórców poprzez ukazywanie ich w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych, przy zastosowaniu nowoczesnych technik prezentacji. Celem spotkań jest również przygotowanie słuchaczy do świadomego odbioru muzyki powstającej obecnie.

Skip to content