Warsztaty improwizacji OPOWIEDZ MI BAJKĘ

Opowiedz mi bajkę [23.05]

Serdecznie zapraszamy na rozpoczynający się w sobotę 23 maja cykl bezpłatnych zajęć dla najmłodszych podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować w towarzystwie świetnych muzyków, ciekawych instrumentów i niezwykłych książek.

Organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a gospodarzem Centrum Kultury Wilanów.
Ideą projektu jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie  muzycznej. Dzieci będą układać własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki będą następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwoli na  wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej  kreatywności.
Podczas zajęć uczestnicy również poznają i dotkną między innymi gongi i misy tybetańskie.
Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty  „Opowiedz mi bajkę” połączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.


Najbliższe zajęcia 23 maja poprowadzi Trillingen Duo, czyli Iwona Jędruch (gongi, misy tybetańskie, skrzypce, śpiew) i Małgorzata Kołcz (kontrabas).

Zapraszamy na godz. 10:00 dzieci w wieku 3-5 oraz na godz. 12:00 dzieci w wieku 6-8 lat na zajęcia, które będą prowadzone przez doświadczonych muzyków. Podczas warsztatów uczestnikom mogą towarzyszyć ich opiekunowie.

Wstęp wolny – ilość miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.
Zajęcia odbędą się przed wakacjami: 23 maja i 6 czerwca. Kontynuacja cyklu będzie realizowana po wakacjach od września do grudnia raz w miesiącu.

Serdecznie zapraszamy!

Wykonawcy:


Trillingen Duo:


Iwona Jędruch – 
misy tybetańskie, gongi, perkusjonalia  skrzypce, śpiew

Multiinstrumentalistka i dziennikarka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Gra muzykę improwizowaną na instrumentach rzadko spotykanych. Stosuje własne techniki wydobywania dźwięku. Występuje na koncertach solo i w duetach, m.in. ze Zdzisławem Piernikiem [tuba], Tadeuszem Sudnikiem [live electronics] i Małgorzatą Kołcz [kontrabas].

Gra na wernisażach malarskich, bierze udział w projektach muzyczno–plastycznych, m.in. z Anną Carpenter,  Edytą Dzierż i Małgorzatą Kapłan. Prowadzi autorskie warsztaty improwizacyjne, rozwojowe i relaksacyjne dla młodzieży i dorosłych SZTUKA DŹWIĘKU SZTUKĄ ŻYCIA, wykorzystując harmonizującą funkcję wibracji dźwięku. Pisze także felietony.

www.iwonajedruch.pl


Małgorzata Kołcz – 
kontrabas

Studiowała grę na kontrabasie, a także filologię klasyczną i marketing. Jako muzyk orkiestrowy występuje z wieloma zespołami kameralnymi i orkiestrami, m.in. Warsaw Camerata, Polską Orkiestrą Radiową i Mazowieckim Teatrem Muzycznym. Jako kameralistka wykonuje również muzykę eksperymentalną i improwizowaną.

Małgorzata Kołcz z powodzeniem łączy działalność muzyczną z pracą dedykowaną kulturze. Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą. Jest m.in. współtwórcą: warszawskich Letnich Festiwali Nowego Miasta, koncertu prawykonań „Muzyczne Pejzaże Czesława Miłosza”, festiwalu „Muzyka Słów Zbigniewa Herberta”, wydarzenia performatywnego „Audio Stage” i cyklu edukacyjnego „Muzyka Współczesna Nie Gryzie“. Jest pomysłodawcą warsztatów „Opowiedz mi Bajkę“.

www.artdecogroup.eu


Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Powstało w 1923 roku. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji zrzeszającej ponad 40 państw, afiliowanej przy UNESCO. PTMW zajmuje się popularyzacją współczesnej twórczości kompozytorskiej, to najstarsze stowarzyszenie tego typu w Polsce. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki. Współzałożycielem i pierwszym prezesem PTMW był Karol Szymanowski.

www.ptmw.art.pl


Organizacja:

 

Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa

Współpraca: Dzielnica Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit

Patroni medialni: TVP ABC, Radio Bajka, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, Miasto Dzieci, Wawcity.pl, CowWilanowie.pl, Teraz Wilanów

Kurator projektu: Małgorzata Kołcz

Koordynator projektu: Jarosław Siwiński

Skip to content