Koncert Warsaw Camerata à la carte!

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek – 27 czerwca na inaugurację trzeciego sezonu cyklu koncertowego Warsaw Camerata à la carte!.

Formuła tego projektu, ciesząca się wielką sympatią publiczności, jest niezmienna – to słuchacze wybierają utwory, które następnie znajdują się w programie koncertu.

Wydarzenie odbędzie się czasie Nocy Pragi i otworzy projekt Warsaw Camerata à la carte! – muzyczna rezydencja 2014-2016, w ramach którego koncerty tego cyklu będą odbywały się na Pradze przez 3 najbliższe lata.

Na program nadchodzącego muzycznego wieczoru złożą się, wybrane przez słuchaczy, mistrzowskie dzieła Koncert skrzypcowy e-moll F. Mendelssohna i I Symfonia C-dur L. van Beethovena, które wykona orkiestra Warsaw Camerata pod dyr. Pawła Kos-Nowickiego.

Solistką w koncercie Mendelssohna będzie jedna z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce – KATARZYNA DUDA | Violinist. Skrzypaczka występuje na całym świecie, a krytycy zgodnie określają ją jako artystkę nowego formatu i podkreślają wspaniałe połączenie kunsztu muzycznego z olbrzymim temperamentem scenicznym oraz wirtuozerii z wielką wrażliwością muzyczną.

Pojawią się również muzyczne niespodzianki, spośród których publiczność wybierze swojego faworyta na deser. Po muzycznej uczcie będzie również możliwość oddania głosów na utwory, które znajdą się w programie kolejnego koncertu już jesienią.

Inauguracja tegorocznego sezonu odbędzie się w piątek, 27 czerwca 2014 r. o godzinie 20:30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie

Wstęp wolny.

Kolejne koncerty tego cyklu już po wakacjach.

Informacje pod nr tel. 790 395 228 na stronie www.warsawcamerata.pl.

Zapraszamy!

***

Ideą przyświecającą organizacji cyklu koncertów Warsaw Camerata à la carte! jest zorganizowanie wydarzeń muzycznych całkowicie zgodnych z oczekiwaniami słuchaczy.
Zasadnicza różnica pomiędzy niniejszym przedsięwzięciem, a koncertami proponowanymi tradycyjnie polega na tym, że tu słuchacze mają bezpośredni i decydujący wpływ na dobór repertuaru, a nie tylko wybór koncertu, na jaki się wybiorą.

***

Organizator: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, Prezes Fundacji Richard Berkeley
Współfinansowanie: m.st. Warszawa
Współpraca: Warsaw Camerata, Art Deco Group, Dom Kultury Praga, Grupa Strategia, Kancelaria Adwokacka Marek Małecki
Koordynator artystyczny: Małgorzata Kołcz

Skip to content