Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Nie bój się improwizować – koncert online Dębski/Siwiński [2]

W sobotę 19 września o godz. 16:30 odbędzie się transmisja ONLINE drugiego koncertu podsumowującego pracę kompozytorów i improwizatorów Krzesimira Dębskiego i Jarosława Siwińskiego z młodymi muzykami, którzy uczestniczyli w naszych internetowych warsztatach „Nie bój się improwizować!”.
 
Podczas zajęć uczestnicy z różnych stron Polski poznawali wybrane techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania.
 
Tym razem nasi pedagodzy pracowali z młodymi muzykami niewidomymi i słabowidzącymi z różnych stron Polski. Z wielką uwagą obserwowaliśmy ich pracę i jesteśmy pełni podziwu dla ich wytrwałości oraz chęci doskonalenia. Brawo!
 
Teraz wszyscy spotkają się pierwszy raz na żywo ze swoimi mentorami i podczas koncertu, który odbędzie się w formie warsztatów, będą mieli okazję do wspólnego muzykowania.
 
Z radością pokażemy Państwu efekty tej współpracy.
 
Zapraszamy do obejrzenia transmisji na stronach www.artdecogroup.eu oraz www.facebook.com/adgagencja
 
Transmitować koncert będziemy z warszawskiego Quality Studio – recording and sound production, przy współpracy z Rec Audio.
 
Serdecznie polecamy!
 

* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

——————-

➡ SZCZEGÓŁY PRZEDSIĘWZIĘCIA ⬅

Internetowe warsztaty „Nie bój się improwizować!” są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci z całej Polski uczących się gry na dowolnych instrumentach lub śpiewu w szkołach muzycznych albo w instytucjach, prowadzących zajęcia muzyczne.

Zajęcia prowadzą artyści różnych specjalizacji, którzy posługują się językiem muzyki współczesnej, wykorzystując różne niekonwencjonalne techniki wydobywania dźwięku.

Warsztaty łączą wiele elementów. Prowadzący rozmawiają z dziećmi m.in. o muzyce współczesnej, zasadach i sposobach improwizacji, ilustrując te tematy muzycznymi przykładami. Prowadzą ćwiczenia i zabawy, które pomagają dzieciom łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę. Pokazują również jak przydatnym w muzykowaniu i improwizowaniu jest rzadko lubiane w szkołach kształcenie słuchu.

Bardzo ważnym w niniejszym projekcie jest wspólne muzykowanie i współdziałanie w grupie, dlatego dzieci uczestniczą w zajęciach ze swoimi instrumentami i czynnie improwizują pod kierownictwem prowadzących.

☎ Kontakt: tel. 790 395 228 lub e-mail: warsztaty@artdecogroup.eu

* Warsztaty i koncerty są rejestrowane w celach dokumentacyjnych.

Organizator: Agencja Muzyczna Art Deco Group

Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury

Partner: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej

Współpraca: Quality Studio – recording and sound production i Rec Audio

Patroni medialni: POLMIC.PL – Polskie Centrum Informacji Muzycznej oraz portale Presto. Muzyka Film Sztuka i cameralmusic.pl

Nie bój się improwizować – drugi koncert na zakończenie warsztatów

Warsztaty "Nie bój się improwizować!", które prowadzili kompozytorzy oraz improwizatorzy Krzesimir Dębski i Jarosław Siwiński dobiegły końca. W naszych internetowych zajęciach wzięli młodzi muzycy niewidomi lub słabowidzący z różnych stron Polski. Podczas zajęć poznawali oni wybrane techniki i sposoby rozwijania umiejętności improwizowania. Z wielką uwagą obserwowaliśmy ich pracę i jesteśmy pełni podziwu dla ich wytrwałości, zapału, zaangażowania oraz chęci doskonalenia. Brawo!Z tym większą radością zapraszamy Państwa w sobotę 19 września o godz. 16:30 na transmisję koncertu z warszawskiego Quality Studio – recording and sound production który pokaże efekty ich współpracy. Wystąpią: Krzesimir Dębski (skrzypce, fortepian), Jarosław Siwiński (syntezator) oraz uczestnicy warsztatów z grupy 2.Linki transmisji będą dostępne wkrótce na stronach www.artdecogroup.eu oraz Agencja Muzyczna Art Deco GroupPolecamy!* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.#warsztaty #nbsi #niebójsięimprowizować #dladzieciMałgorzata Kołcz

Opublikowany przez Agencja Muzyczna Art Deco Group Wtorek, 15 września 2020

 

wrzesień 19 2020

Venue

Online

mazowieckie

Phone:

790395228

Visit Venue Website

Organizator

ART DECO GROUP
Phone: +48 790 395 228
Email:
Website: Visit Organizer Website
Skip to content